Zakończyliśmy zimowe granie

Przyszła upragniona wiosna i niektóre drużyny w momencie pisania tego artykułu są już po I kolejce oficjalnych rozgrywek  z ramienia ROZPN.

Z inicjatywy trenera Rafała Wąsika z Orlika i akceptacji trenerów pozostałych siedmiu naszych lokalnych drużyn wystartowała w połowie listopada Radomska Zimowa Liga Piłkarska. Inicjatywa ta powstała trochę z braku dużych hal sportowych do treningu, trochę z łagodnych zim w Polsce, a po części w celu hartowania tych młodych organizmów naszych małych piłkarzy.

Jak na I edycję RZLP (miejmy nadzieję, że nie ostatnią), to pomysł okazał się trafiony. W rozgrywkach uczestniczyło 8 drużyn, rozegrano 37 meczów na 56 możliwych. Jedni zaangażowali się trochę mocniej w Ligę, inni trochę mniej, ale każdy mecz był ważny, bo pozwalał zaprezentować się szerszej grupie chłopców, którzy na co dzień mniej grali w oficjalnych rozgrywkach, był pożyteczną jednostką treningową i sprawdzianem przed wiosennymi rozgrywkami.

Pomysł Zimowej Ligi to także mała podpowiedź na przyszły zimowy sezon dla Animatorów Orlików i Dyrektorów Szkół, aby od grudnia do marca niektórych boisk nie zamykać, ale stworzyć oficjalne rozgrywki korzystając z programów dotacji miejskich, samorządowych czy ministerialnych.

Dziękujemy wszystkim za udział w Radomskiej Zimowej Lidze Piłkarskiej i życzymy powodzenia w wiosennych rozgrywkach.

DO ZOBACZENIA!!!

Wiadomości (utwórz nową)